Budując taras, pragniemy osiągnąć doskonały efekt – zarówno pod względem estetyki, jak też funkcjonalności i trwałości. W takiej sytuacji zastanawiamy się przede wszystkim nad materiałem, z którego powstanie taras, biorąc pod uwagę dwa najpopularniejsze rozwiązania. Czas rozstrzygnąć wielki spór i odpowiedzieć sobie na pytanie: kompozyt kontra drewno – co lepsze? Zapraszamy!

Kompozyt kontra drewno – co lepsze?

Warto na samym wstępie zaznaczyć, że zarówno tarasy drewniane, jak i kompozytowe mają wielu miłośników i w większości przypadków, gdy praca została wykonana prawidłowo, oba sprawdzają się doskonale. Można więc uznać, że oba te materiały są bardzo dobre, jednak najważniejsze są tutaj indywidualne preferencje, którymi kierujemy się podczas wyboru. Abyś mógł uznać co będzie dla Ciebie lepsze, powinieneś bliżej poznać oba materiały.

Drewno na taras, czyli piękno i naturalność

Drewno, jako materiał tarasowy (i nie tylko), jest oczywiście znane i cenione od bardzo dawna. Jego naturalne piękno, wynikające z różnorodnego usłojenia oraz barwy (zależnie od gatunku drewna) powodują, że taras prezentuje się niezwykle okazale, a przy tym świetnie komponuje się z roślinnością i otoczeniem domu. Drewno pasuje do każdego stylu, jest ponadczasowe i sprawdza się niezależnie od naszych gustów i preferencji.

Jest też długowieczne, choć wiele osób zarzuca mu brak wystarczającej trwałości. Jak pokazuje praktyka – drewniane tarasy, które zostały zamontowane w odpowiedni sposób i są właściwie impregnowane, doskonale sprawdzą się na przestrzeni wielu lat, zachowując swoją funkcjonalność i estetykę. Warto jednak pamiętać, że chcąc zbudować taras drewniany, szczególnie przy użyciu najbardziej szlachetnego czy egzotycznego drewno, zapłacimy więcej, niż w przypadku desek kompozytowych.

Taras kompozytowy – tańsza i trwalsza alternatywa

Deski kompozytowe nie prezentują się tak szlachetnie jak drewniane, co jednak nie oznacza, że są mało estetyczne. Wręcz przeciwnie – dzięki bardzo bogatej kolorystyce, możliwe jest zainwestowanie w rozwiązanie, które spełni Twoje indywidualne oczekiwania i doskonale komponować się będzie z wyglądem domu i otoczenia.

Deski kompozytowe tworzone są z pyłu drzewnego i tworzywa sztucznego, a co za tym idzie – są w pełni odporne na czynniki zewnętrzne, nie pękają i nie zmieniają swojego wyglądu na przestrzeni lat. Mają nad drewnem przewagę w dwóch kwestiach – nie trzeba ich tak pieczołowicie pielęgnować, a do tego są zwykle rozwiązaniami tańszymi.

Na co ostatecznie warto się zdecydować?

Kompozyt kontra drewno – co lepsze? Przede wszystkim to, co bardziej odpowiada Ci pod względem estetyki, co lepiej pasować będzie do Twojego domu i co jest lepiej dopasowane do Twoich możliwości finansowych. Zyskujesz wybór, który pozwoli Ci pozyskać rozwiązanie piękne, trwałe i
funkcjonalne – bez względu na to, czy ostatecznie zdecydujesz się na taras drewniany, czy kompozytowy. A jeżeli masz pytania lub chcesz się poradzić, napisz lub zadzwoń do specjalistów – oni rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości.